skórka pomarańczowa kandyzowana

Postanowiłam sama zrobić skórkę pomarańczową kandyzowaną ..I nie żałuje ..Polecam serdecznie..Zapach jaki jest po jej zrobieniu oraz smak nadrabia to .że musiałam poświęcić zrobieniu nieco czasu..Można stosować do pączków .ciast .deserów ..Jak również do napoi..

Składniki:
2 pomarańcze
1 szklanka wody lub sok wyciśnięty z pomarańczy
1 szklanka cukru

Wykonanie
Pomarańcze sparzymy wrzątkiem i obieramy ze skórki. . Ze skórek usunąć trochę białej części. Skórki pociąć najlepiej w grubsze paski. . Nie kroję od razu w kostkę, bo paski jest później łatwiej osuszyć.
Tak przygotowane paski zalać wodą i gotować przez ok. 10 min. Wodę wylewamy.
Skórki zalewamy 1 szklanką wody i jedną szklance cukru. ( można zalać sokiem wyciśniętym z pomarańczy uzupełnionym o wodę tak, aby razem była 1 szklanka płynu). Gotujemy na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż większość płynu wyparuje i powstanie dość gęsty syrop, a skórka będzie miękka i szklista. (Trwa to ok. 40-60min).Ja pozostawiłam je w płynie .jednakże można je wysuszyć..
Rozłożyć skórki, pojedynczo, na kratce. Pozostawiamy na całą noc, nieprzykryte, do wyschnięcia. Można je również jeszcze wilgotne obtoczyć w cukrze. Syrop można zużyć np. do słodzenia herbaty.

Smacznego ..

Korzystałam w przepisu www.domowe-wypieki.pl