odświeżanie ciasta

Na święta lub imprezę trudno utrafić z ilością ciast..Najczęściej jest go za dużo i wysycha ..Co z nim wówczas zrobić ..Jest kilka sposobów oprócz wcześniejszego zamrożenia /ale mrozimy gdy jest jeszcze świeży natomiast ta porada będzie dla wyschniętych już placków/..
1.Jednym ze sposobów jest ciasto odświeżone brzoskwiniami..Ciasto kroimy na kawałki wielkości grzanek .na każdy kawałek kładziemy połówkę brzoskwiń /z kompotu/odsączoną z soku..do góry z otworem na pestkę w który wkładamy trochę masła i cukier lub dobre konfitury np. wiśniowe.wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 5 minut..podajemy od razu po wyciągnięciu z piekarnika
2.Wyschnięty placek kroimy na kwadraty..smarujemy marmuladą i składamy razem ..jak kanapki z chleba..robimy ciasto jak na naleśniki..maczamy w nim grzanki ..obsmażamy na tłuszczu z obu stron na złoty kolor..Podajemy posypane cukrem pudrem..
3.ciasto kroimy na kwadraty jak do grzanek..posypujemy cukrem wstawiamy na chwilę do piekarnika nagrzanego do 180 stopni..wyciągamy smarujemy ulubioną marmuladą /śliwek.moreli jabłek lub innej/..posypujemy migdałami lub orzechami i wstawiamy na chwilę do piekarnika /max 5 minut/..
Podajemy od razu z bitą śmietaną..